Zachowaj ostrożność w czasie prac polowych

Policja apeluje do rolników, aby zachowali ostrożność w czasie prac polowych. Jak wskazują mundurowi jedną z przyczyn wypadków jest rutyna i zbyt duży pośpiech przy wykonywaniu czynności przy użyciu maszyn rolniczych. Należy także sprawdzić stan techniczny traktora i innych maszyn oraz należy być trzeźwym wykonując prace polowe ciągnikiem. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, jeśli przebywają w pobliżu pracujących maszyny rolniczych.

Maszyna do agrowłókniny wciągnęła rękę 8-letniej dziewczynki
Rodzice dziecka przy pomocy specjalistycznej maszyny zwijali z plantacji warzyw za domem agrowłókninę. Nie zauważyli, że dziewczynka przyszła za nimi z podwórka na pole i podeszła do maszyny. Urządzenie wciągnęło rękę dziecka, a gdy ośmiolatka próbowała się wyzwolić, jej nóżka utknęła w podstawie maszyny.

Mężczyzna wypadł z kabiny ciągnika pod przyczepę z drewnem
W środę, 24 maja popołudniu na trasie między Bugajem a Zakrzowem (powiat wadowicki, woj. małopolskie) doszło do tragicznego wypadku. Z nieustalonych jak na razie przyczyn, z kabiny ciągnika wypadł 40-latek. Niestety wpadł wprost pod koła przyczepy przewożącej drewno. Natychmiast na miejsce zdarzenia został wezwany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał rannego do szpitala w Krakowie. Niestety mężczyzna po kilku godzinach zmarł.

Tydzień wcześniej, 17 maja w Brzezinkach (powiat przysuski, woj. mazowieckie) doszło do innego wypadku. 60-letni rolnik zjechał swoim Ursusem z drogi do rowu. Niestety traktor był bez kabiny i gospodarz został przygnieciony przez ciągnik. Strażacy zdołali podnieść ciągnik i wyciągnąć rolnika. Niestety prowadzona przez nich reanimacja nie dała rezultatu i traktorzysta zmarł.
17-latek spod Limanowej wpadł pod ciągnik

Inne tragiczne zdarzenie miało miejsce 18 maja w Mszanie Dolnej (powiat limanowski. woj. małopolskie). Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 17-latek, który kierował ciągnikiem rolniczym najprawdopodobniej na nierównościach straciła panowanie nad traktorem w wyniku czego ciągnik przewrócił się na bok. Niestety maszyna przygniotła chłopaka, którego nie udało się uratować służbom.